Skip to main content

Czym jest Uniwersytet Aktywnego Dziecka?

O nas

Stworzyliśmy „Uniwersytet Aktywnego Dziecka”, żeby w sposób bezpieczny i przyjemny wprowadzać dzieci w świat sportu. Młodzi uczestnicy projektu (w wieku 6-14 lat) będą mieli okazję poznać różne dyscypliny sportu, a także uczestniczyć w warsztatach, wykładach i spotkaniach ze sportowcami.

Chcemy zainspirować dzieci do aktywności fizycznej i pokazać im, jak różnorodny i ekscytujący może być sport.

„Uniwersytet Aktywnego Dziecka” to projekt inspirowany najlepszymi akademickimi praktykami. Używamy nazwy „uniwersytet”, ponieważ dzieci lubią “dorosłe” aktywności i mocno się w nie angażują, a my wierzymy, że nasi podopieczni zasługują na najwyższy standard edukacji i zabawy.

Łukasz Panfil i Sławomir Domański – pomysłodawcy i organizatorzy projektu

Zapraszamy do świata, w którym nauka spotyka się z pasją, a każdy krok naprzód jest doceniany i nagradzany!

Jak wyglądają zajęcia?

1

Dwa intensywne semestry

pełne inspirujących warsztatów, wykładów i interaktywnych webinarów ze sportowcami – to ekscytująca mieszanka teorii i praktyki: 13 warsztatów sportowych – dla dzieci – w różnych miejscach Wrocławia i okolic, 8 spotkań online ze sportowcami – dla dzieci i rodziców, 8 spotkań online z ekspertami – dla rodziców – nt. wspierania dzieci w sporcie.
2

Interaktywne sesje egzaminacyjne

ale bez tradycyjnych testów. Dzieci będą brać udział w wyzwaniach i diagnozach ogólnosportowych, mających formę zabawy i dających okazję do zdrowej rywalizacji.
3

Indeksy pełne sukcesów

pozwalające dzieciom śledzić własne postępy i świętować każdy odniesiony sukces.

Nasze cele

Rozbudzenie Pasji

Inspirujemy dzieci do odkrywania i rozwijania zainteresowań sportowych

Edukacja i rozwój

Poprzez różnorodne zajęcia uczymy dzieci zdrowego stylu życia, a także rozwijamy w nich umiejętność pracy w zespole i wartości ważne dla funkcjonowania na co dzień.

Popularyzacja Sportu

Zapoznajemy dzieci z różnymi dyscyplinami sportu, żeby każde mogło znaleźć coś dla siebie

Organizatorzy

Łukasz Panfil

Specjalizuję się w temacie wspierania dzieci w sporcie. Swoją wiedzę i doświadczenie buduję już od ponad 20 lat.

Pracowałem jako wychowawca i instruktor na obozach sportowych. Po ukończeniu studiów magisterskich na wrocławskim AWF-ie studiowałem na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie zajmowałem się tematem „wspierania rozwoju dzieci uprawiających sport na przykładzie piłki nożnej”. Od 2009 roku zajmuję się edukacją trenerów, sportowców i rodziców.

Napisałem trzy książki dla dzieci uprawiających sport (seria “Sportowy Wojownik”) i książkę dla rodziców młodych sportowców (“Sport Uczy Życia”). Prowadzę bloga “Rozwój Sportowego Wojownika”, który przez długi czas był jednym z największych źródeł wiedzy dla rodziców w zakresie wspierania dziecka w uprawianiu sportu.

Aktualnie prowadzę Akademię Sportowego Wojownika i Centrum Sport&FUN Domasław.

Sławomir Domański

Od kilkunastu lat pomysłodawca i organizator nieoczywistych projektów, działań i przedsięwzięć dla dzieci, młodzieży i rodzin. Aktywny mąż i tata dwójki sportowych nastolatków. Uśmiechnięty i optymistycznie patrzący na siebie człowiek, który z radością podejmuje się nowych wyzwań.

Zawodowo, prezes Twojej Ferajny (organizator aktywnego wypoczynku dzieci i młodzieży) oraz zarządzający Centrum Sport&FUN Domasław.

Nasze kampusy

Zajęcia odbywają się w siedzibach naszych Partnerów

Uniwersytet Aktywnego Dziecka

Stworzyliśmy „Uniwersytet Aktywnego Dziecka”, żeby w sposób bezpieczny i przyjemny wprowadzać dzieci w świat sportu. Młodzi uczestnicy projektu (w wieku 4-12 lat) będą mieli okazję poznać różne dyscypliny sportu, uczestniczyć w warsztatach sportowych, odwiedzić znane obiekty sportowe i spotkać się online ze sportowcami! 

Chcemy zainspirować dzieci do aktywności fizycznej i pokazać im, jak różnorodny i ekscytujący może być sport.

©Uniwersytet Aktywnego Dziecka 2023  |  polityka prywatności  |  regulamin